Billion to One

Patentli moleküler sayım platformu sayesinde DNA’daki hastalık yapıcı değişimleri tespit etmeyi amaçlamaktadır. Anne karnında hastalıkların tespiti ve tümör hücrelerinin takibi temel iki odak noktasıdır.

billiontoone.com

Caresyntax

Caresyntax, cerrahi operasyonlarda sonuçları iyileştirmek ve hasta güvenliğini artırmak için video, ses, görüntü ve cihaz verilerini ameliyathane içinde analiz eden, yapay zeka destekli bir dijital sağlık platformudur.

caresyntax.com

Chari

Chari, Afrika'daki marketler için bir e-ticaret ve finans teknolojisi uygulamasıdır. Marketlerin sattıkları ürünlerini sipariş etmelerine ve 24 saatten az bir sürede ücretsiz teslim almalarına olanak tanır. Ayrıca Chari, bu marketler ve tüketici ağı yardımıyla bir Neo Bankası olma planları yapmaktadır.

chari.co

Ecomercek

Bilinçli tüketim odağından doğan, tüketicilerin sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam için satın alma ve keşif yolculuklarına eşlik eden bir platform olan Ecomercek, günlük yaşamda kullanılan hızlı tüketim ürünlerini ve içeriklerini çevre ve sağlık etkilerine göre bütünsel bir yaklaşımla değerlendiren ve tüketim alışkanlıklarını dönüştüren bir çözüm sunmaktadır.

ecomercek.com

FigoPara

Tedarikçi finansman sistemini dijitalize etmeyi amaçlayan Figopara, Türkiye’de ve dünyada hızla gelişmekte olan finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermektedir.

figopara.com

Flora Brands

Sürdürülebilir ürünleri daha ulaşılabilir kılma misyonu ile bu markaları satın alıp geliştirerek bu markaların ortak bir e-ticaret platformu üzerinden son tüketiciyle buluşmasını sağlamaktadır.

www.florabrands.com

Keleya

Almanya’da faaliyet gösteren Keleya, hamilelik öncesi ve sonrasına yönelik bir video içerik platformu ve annelerle ebeleri bir araya getiren pazar yeridir.

keleya.de

Kunduz

Kunduz başta YKS ve LGS sınavlarına hazırlananlar olmak üzere tüm öğrencilerin soru çözmelerine yardımcı olmak için geliştirilen mobil eğitim platformudur.

Kunduz eğitimi demokratikleştirmek ve yüksek kaliteli eğitimi erişilebilir fiyatlarla herkese sunmayı hedeflemektedir.

kunduz.com

Neol

Talebe dayalı bir yetenek platformudur. Merkeziyetsiz ve tokenize edilmiş bir yapıya sahip olup web3 teknolojilerinden faydalanır.  Amacı yaratıcı bireylerle organizasyonları bir araya getirmektir

www.neol.co

Newlab

ABD’de faaliyet gösteren Newlab, girişimlere ortak çalışma alanı ve kurumlar için inovasyon stüdyosu hizmeti vermektedir.

Ayrıca Newlab ekosistemdeki startuplara yatırım desteği de sağlamaktadır.

newlab.com

Ocon

Ocon doğum kontrol alanında faaliyet gösteren ve hormonsuz rahimiçi araç (spiral) ürünleri üreten İsrail merkezli bir girişimdir. Ocon’un çıkardığı CE onaylı ürünler, dünya genelinde 24 ülkede 100 binden fazla kadın tarafından kullanılmaktadır.

Spiral ürünlerine ek olarak şu anda Faz-2 klinik deney aşamasında olan bir ilaç dağıtım platformu üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

oconmed.com

One

Elektrikli araçlar için batarya üretmektedir. Daha sürdürülebilir ve güvenli hammadde kullanmak ve yerel tedarik zinciri kurmak şirketin temel amaçları arasındadır. Elektrikli araçlar için uzun menzilli (965 kilometrenin üzerinde) bataryalar üreterek elektrikli araçların yaygınlaşmasına öncülük etmektedir.

one.ai

RS Research

RS Research, kanser hastaları için kemoterapi ilaçlarının hedeflenen kanserli hücrelere ulaşmasını sağlayan ve bu sayede kemoterapinin yan etkilerini azaltıp, etkinliğini arttırmak üzerine çalışmalar yapan biyoteknoloji firmasıdır.

Ayrıca RS research tarafından geliştirilen bu molekül tüm aşamaları Türkiye’de geliştirilen ve Faz 1 çalışmalarına başlayan ilk molekül olma özelliği taşımaktadır.

rsresearch.net

Tiko

Tiko, İspanya ve Portekiz'de faaliyet gösteren ev al-sat ve dijital aracılık platformu olarak çalışan bir PropTech şirketidir.

en.tiko.es

Vagustim

Biyoelektronik tıp alanında dijital sağlık teknolojisi geliştiren şirket, FDA onaylı bir nöromodülasyon yöntemi olan vagus sinir uyarım alanında faaliyet göstermektedir.

Dünyadaki ilk ve tek mobil uygulama kontrollü, kişiselleştirilmiş vagus sinir uyarımı cihazıdır.

vagustim.io

ViraSoft

Dijital patoloji alanında faaliyet göstermektedir. Patoloji laboratuvarlarını dijitalleştirmenin yanı sıra, özgün verilerle geliştirdikleri yapay zeka algoritmaları ile farklı kanser türlerinin tanısı alanında faaliyet göstermektedir.

Virasoft çözümleri özel ve kamu olmak üzere 20’den fazla hastanede aktif olarak kullanılmaktadır.

virasoft.com